Jdi na obsah Jdi na menu
 


pojízdná prodejna - mlékárna

 

Mléčné výrobky
vyrábí a prodává Agromilk, družstvo vlastníků

582 91 Ovesná Lhota 78

www.dobryprodukt.cz

Naše mlékárna se nachází na farmě v malé vesnici Ovesná Lhota.
Zabýváme se produkty z čerstvého kravského mléka bez konzervačních látek, stabilizátorů a barviv. Naše práce je čistě přírodní v souladu s přírodou a naším přesvědčením o čerstvých výrobcích.
V mléce jsou plnohodnotné bílkoviny, stravitelný mléčný tuk, laktóza, neboli mléčný cukr, který příznivě podporuje činnost střevní mikroflóry. Mléko je hlavním zdrojem vápníku.

Naše zvířata jsou krmena jádrovým krmivem, obilným šrotem s přídavkem minerálů, travní senáží, kukuřičnou siláží, senem a napájeny pitnou vodou z vlastních vrtů.  Bydlí v moderní prosvětlené a provzdušněné stáji.

V naší mlékárně jde o čerstvé ručně vyráběné produkty z pasterizovaného mléka.
Naše mléko je pasterizované, abychom předešli zdravotním rizikům našich zákazníků. Obecně mléko obsahuje vitamíny B, B2, A, v menším množství vitamíny K, E, D a v letním období vitamín C, minerály a uchovává si tak svoji typickou mléčnou a voňavou chuť. Čerstvé obsahuje 6.7 pH, je modravě bílé až krémové, což závisí na obsahu tuku, množství sušiny a karotenu.
Naše mléko je prioritně balené v litrových skleněných vratných lahvích, taktéž v lahvích plastových a kanystrech. Veškeré sklo je zálohované 10,-Kč, včetně kanystrů a vrací se pečlivě vymyté při dalším nákupu. Minimální trvanlivost našeho mléka jsou 4 dny.
Specializujeme se na vynikající
měkké čerstvé sýry ve variacích natural sýr SN, čerstvý sýr s česnekem SČ a sýry se sezonními bylinkami SB, které jsou solené v nálevu, či na povrchu, sypané čerstvými bylinkami a česnekem. Sýry chystáme do plastových krabiček, abychom předešli vysychání a deformaci při dopravě k Vám. Uvolňování syrovátky není na závadu. Minimální trvanlivost našich sýrů jsou 4 dny.
Bílé jogurty jsou čistě přírodní, neobsahují žádné konzervační látky a chemické přísady. Jogurty jsou balené v 0,5 l sklenicích . Jogurt je zdrojem bílkovin, vápníku, fosforu a vitamínů B, B2. Vyrábíme je sloučením kvalitního kravského mléka a ušlechtilých jogurtových kultur. Uvolňování syrovátky není na závadu. Trvanlivost našich jogurtů je týden. Ochucené ovocné jogurty 180 ml, ve variacích jahoda, meruňka, malina, vyrobené sloučením pasterizovaného kravského mléka, jogurtové ušlechtilé kultury a výběrového ovocného džemu.  Čerstvý tvaroh, který je taktéž ručně vyrobený. Balený v krabičce, vážený na přání zákazníka. Minimální trvanlivost čerstvého tvarohu jsou 4 dny.

­

Rozvoz chladícím vozem po Světlé nad Sázavou a okolí

předem objednané zboží, do poledne předešlého dne na telefonním čísle +420 733 141 597

každou středu v 17.30h

na návsi před Obecním úřadem

 

sortiment:

mléko: 1 litr ve skle/ 15 Kč +10 Kč záloha na láhev

1 litr v Petlahvi/ 20 Kč

3 litry v Petlahvi/ 45 Kč

jogurty: bílý 0,5 litru ve skle/ 25 Kč +10 Kč záloha na sklenici

ochucený 180 ml/ 16 Kč + 10 Kč záloha na sklenici(jahodový, malinový, meruňkový)

čerstvý sýr: 100g/ 30 Kč (natural, s bylinkami, s česnekem)

tvaroh: 100g/ 15 Kč

 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář